logo

Historia hazardu w skrócie

logo
Historia hazardu w skrócie

Hazard jest rozrywką starą jak świat. Według historyków jego początki sięgają 4000 lat przed naszą erą i pierwszych bukmacherskich zakładów sportowych (w tamtych czasach często typowano zwycięzców wyścigów rydwanów i grano o niewolników). Rozpropagowanie hazardu jest między innymi zasługą starożytnej Grecji, to właśnie w tym kraju miały miejsce pierwsze igrzyska.

W 1842 r. bracia Blanc powołali do życia pierwsze prawdziwe kasyno w Monte-Carlu i od tego czasu bingo, bakarat i blackjack rozpopularyzowały się na całym świecie. Potem powstały automaty do gry o nazwie one-armed bandit, które po dziś dzień stoją w każdym kasynie. Zaś w 1905 r. w amerykańskim stanie Nevada powstało słynne na całym świecie Las Vegas, Światowa Stolica Hazardu.

Kolejny przełom w historii hazardu nastąpił pod koniec XX wieku, kiedy powstał pierwszy internetowy serwis hazardowy. Obecnie takich kasyn w internecie jest mnóstwo i każde przyciąga niezliczoną ilość entuzjastów ruletki, pokera czy jednorękiego bandyty. Od kiedy hazard rozpowszechnił się w serwisach internetowych, zarabianie pieniędzy stało się banalnie proste!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

logo
logo
Powered by Copyright © 2016. All Rights Reserved.